top of page

Programi

 

Pri organizaciji rada kabineta posebno smo pazili kako bi našim korisnicima ponudili kvalitetne, pomno osmišlljene programe. Osim individualne terapije nudimo vam i razne oblike grupnih terapijskih postupaka. Svi programi se baziraju na suvemenim znanstvenim spoznajama te su osmišljeni u suradnji više stručnjaka iz raznih područja.

Naš tim čine:

logoped,

psiholog,

magistra ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja.

Rano poticanje govorno - jezičnog razvoja

 

Razvoj govora i jezika započinje još prije rođenja djeteta. Dijete sluša glasove i govor iz svog okruženja još dok je u majčinom trbuhu. Za govorno-jezični razvoj presudan je model (dijete mora biti izloženo govoru kako bi i samo progovorilo), međutim, postoje situacije kada ne ide sve kako bi trebalo.

U slučajevima kada:

  • dijete mora odmah po rođenju duže vremena biti u bolnici, 

  • dijete ima krvarenje u mozgu ili je ostalo bez kisika pri porodu (neurorizično),

  • su u periodu najranijeg razvoja prisutne česte upale uha i gornjih dišnih puteva,

dijete je lišeno ranog modela, što nam je prvi indikator potrebe za ranom intervencijom u poticanju govorno-jezičnog razvoja. Neurorizična djeca bi preventivno morala biti uključena u ovakav program. U ranom periodu dječji razvoj je iznimno intenzivan i važan, jer se razvijaju mnoge vještine neophodne za cjelokupni daljnji razvoj. U prvoj godini života razvija se 90% svih vještina važnih za usvajanje čitanja i pisanja.......

Intenzivna priprema za školu

 

Većina djece prođe kroz klasičnu pripremu za školu tzv. "malu školu". Međutim, nije svakom djetetu to dovoljno. Za kvalitetno usvajanje školskog gradiva važno je da dijete ima razvijene određene vještine. Najpoznatije su analiza i sinteza (rastavljanje riječi na glasove, odnosno sastavljanje riječi od glasova). Pravovremena reakcija može spriječiti pojavu teškoća u usvajanju čitanja i pisanja. Naš program započinje inicijalnim testiranjem spremnosti za školu. Testiranje provode psiholog i logoped. Obzirom na rezultate testiranja izrađuje se plan rada. Program se provodi dva puta tjedno po tri sata u grupama po najviše petero djece.

Cilj programa je preventivno djelovati na pojavu teškoća u učenju.

Pomoć u učenju

 

Problemi u učenju mogu biti uzrokovani raznim teškoćama. Jedne od najpoznatijih su: disleksija, disgrafija i diskalkulija. Kao i u većini slučajeva iznimno je važno što prije reagirati, jer se u pravilu radi o dugotrajnoj terapiji.

Program je koncipiran u dvije cjeline: terapija dijagnosticirane teškoće i pomoć u savladavanju školskog gradiva.

bottom of page